Refleksja

Michael Becker

Uczniowie Jezusa właściwie w ogóle Go nie rozumieli. Wciąż czytamy o tym w Nowym Testamencie. Słuchają Jezusa, ale Go nie rozumieją. Ale na innych sprawach znają się doskonale - na rywalizacjach i kłótniach. Kto z nich jest największy? To wdzięczny temat zawziętych sporów. I właśnie ten spór, który może wydawać się nam bardzo dziecinny, jest najlepszym dowodem, że uczniowie właściwie w ogóle nie rozumieli Jezusa.

Miejmy nadzieję, że z nami jest lepiej. Miejmy nadzieję, że mamy inne problemy niż bliscy uczniowie Jezusa. Miejmy nadzieję, że nie toczymy nieprzejednanej walki o pierwsze miejsca w naszych parafiach, w radach parafialnych i w miejscach pracy.

Miejmy nadzieję, że zawsze chodzi nam jedynie o słuszną sprawę, którą Jezus nazywa nieomal po imieniu: Kto chce być wielkim, niech służy. I pokazuje na dziecko, a więc człowieka, który jest całkowicie zależny od innych, i poleca to dziecko swoim uczennicom i uczniom.

Przyjmijcie to dziecko, powiada Jezus, a przyjmiecie Mnie. Przyjmijcie najsłabszych z wszystkich, a zatroszczycie się o Mnie. To jest jasne. Nie wymaga żadnych interpretacji. Troszczyć się o słabych jest lepiej niż troszczyć się o samego siebie. Kto zaczyna zupełnie na dole, wnet znajdzie się na samej górze. U Jezusa.

Niedziele: 8:00 | 10:30
                           14:00  Nabożeństwo

Dni powszednie:
       poniedziałek, środa
       pozostałe dni

Kalendarium intencji
intencje na dany dzień
brak wolnych intencji
wolne intencje
18 września 2021
  • W intencji kręgów rodzin, które przyjmują obraz Pielgrzymującej Matki Bożej.
Zgłoś swoją intencjęZobacz wszystkie intencje >