Informacje duszpasterskie

29.05.2022 - 05.06.2021

Dzisiaj kolekta na jałmużnę postną z całego roku. W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium Duchowne i diecezjalne instytucje. Serdeczne „Bóg zapłać!” składającym ofiary w kościele, przelewającym na konto parafialne i przez mikropłatności na stronie internetowej naszej parafii.

Zapraszam na 3 ostatnie nabożeństwa majowe. Dzisiaj o godz. 14:00 w ramach Jubileuszowej Drogi Światła. W poniedziałek i wtorek po Mszy św. wieczornej.

Bóg zapłać!” wszystkim, którzy przygotowali krzyże przydrożne i gorliwie uczestniczyli w procesjach Dni Krzyżowych i św. Urbana, oraz w naszej dorocznej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Raciborskiej.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17:00 Godzina Święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z okazją do Spowiedzi św. W piątek od godz. 09:00 będę odwiedzał chorych. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Kancelaria parafialna będzie w tym tygodniu czynna codziennie przez pół godziny po Mszy św.

Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu zaprasza 11 czerwca na pielgrzymkę diecezjalną do Sanktuarium w Opolu-Winowie. Początek o godz. 09:30. Dojazd indywidualny.

W dniach 13-19 września br. będzie organizowana pielgrzymka do Szensztatu. Orientacyjny koszt wyjazdu to 700 zł oraz 320 EUR. Ponieważ trzeba ustalić jak najszybciej liczbę chętnych, proszę o zapisanie się na liście wyłożonej z tyłu kościoła na stoliku.

Diecezjalny duszpasterz rolników, ks. Jan Polok, zaprasza rolników na Mszę św. z okazji dnia modlitw o błogosławieństwo Boże i dobre urodzaje, w Święto NMP Matki Kościoła, poniedziałek, 6 czerwca br. do Pietrowic Wielkich, św. Krzyż, na godz. 15.00.

W imieniu nas wszystkich składam serdeczne „Bóg zapłać!” tym, którzy posprzątali i przystroili kościół na dzisiejszy Dzień Pański. W przyszły piątek (03.06.2022, godz. 18:45) prosimy następne rodziny z kolejki.

Udostępnij: