Informacje duszpasterskie

03.12.2023 - 10.12.2023

Dzisiaj kolekta na Seminarium Duchowne i diecezjalne instytucje. W przyszłą niedzielę kolekta na opał i zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. Serdeczne „Bóg zapłać!” składającym ofiary w kościele, przelewającym na konto parafialne i przez mikropłatności na stronie internetowej parafii.

Dziś rozpoczynamy Okres Adwentu - czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Pierwsza część (do 16.12) akcentuje przygotowanie na przyjście Chrystusa na końcu czasów, druga zaś część ma nam pomóc przygotować się na Święta Bożego Narodzenia w tym roku.

Od pierwszej niedzieli Adwentu rozpoczynamy też nowy rok liturgiczny. Kościół w Polsce rozpocznie realizację programu duszpasterskiego zatytułowanego «Uczestniczę we wspólnocie Kościoła». Program ten został przygotowany przez Komisję Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski, kierowaną od czerwca 2021 r. przez biskupa opolskiego Andrzeja Czaję.

Zapraszam dzisiaj na godz. 14:00 na nabożeństwo popołudniowe z poświęceniem symboli adwentowych – świec, lampionów i wieńców. Zachęcam, by w każdym domu taki symbol umieścić, aby przypominał, że przygotowujemy się na przyjście Pana.

Od poniedziałku do piątku zapraszam na codzienne roraty, które w tym roku będą nawiązywać do hasła roku duszpasterskiego. Zachęcam do przynoszenia ze sobą światła, które jest symbolem adwentowego czuwania.

We wtorek o godz. 17:00 Msza św. szkolna i spotkanie formacyjne dla uczniów VI kl. przygotowujących się do przyjęcia bierzmowania.

W środę po Mszy św. zapraszam na spotkanie ze św. Mikołajem.

Kancelaria parafialna będzie czynna w dni powszednie (oprócz wtorku) przez pół godziny po Mszy św. Można już zamawiać wszystkie intencje Mszy św. na przyszły rok.

We wtorek, 5 grudnia, o godz. 19:00 w klasztorze Annuntiata odbędzie się spotkania formacyjne Rodziny św. Charbela.

Nasze Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin organizuje kolejną edycję Remontu Małżeńskiego - rekolekcji dla małżeństw i narzeczonych, które poprowadzi O. Ksawery Knotz. Spotkania w piątek i sobotę 8 i 9 grudnia o 19:30 w kościele NSPJ. W niedzielę Msza św. z dziećmi o godz. 10:30.

W imieniu nas wszystkich składam serdeczne „Bóg zapłać!”tym, którzy posprzątali, ustroili i przygotowali nasz kościół na dzisiejszy Dzień Pański. W przyszły piątek (08.12.2023, godz. 18:00) Filip S., Marcinkowska K., Czogała A., Habrom P., Czogała W. i Czogała J, a w kolejny piątek (15.12.2024, godz. 18:00) Grud A., Hałas K., Kurek M., Kowalczuk S., Pieruszka B. i Szczuka D.

Udostępnij: