Informacje duszpasterskie

28.11 - 05.12.2021

Dzisiaj kolekta na bieżące potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na seminarium duchowne i diecezjalne instytucje oraz zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. W ubiegłą niedzielę w czasie kolekty na opał zebraliśmy 3 632,70 PLN. Serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary złożone w kościele, przelewy na konto parafialne i przez mikropłatności.

Dzisiaj drugi etap wyborów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Od członków komisji można pobrać kartę do głosowania, na której należy oddać głos na jednego, dwóch lub trzech kandydatów (nie więcej!) i wrzucić ją do urny wyborczej.

Dzisiaj rozpoczynamy Adwent i nowy rok kościelny. O godz. 14:00 nabożeństwo z poświęceniem wieńców, świec i lampionów adwentowych.

Od jutra zapraszam na roraty. W tym roku będziemy poznawać naszą diecezję w 50-cio lecie jej powstania. W środę roraty będą rano, o godz. 06:45, od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. a w sobotę o godz. 08:00.

W czwartek o godz. 17:00 roraty i spotkanie formacyjne dla uczniów VII kl. Szkoły Podstawowej.

W piątek od godz. 09:00 będę odwiedzał naszych Chorych. Zapisy jak zwykle w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Kancelaria parafialna będzie czynna w dni powszednie po Mszy św.

Od przyszłej niedzieli w przedsionku kościoła będzie można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas na wigilijny stół. Duża świeca za 12 zł, mała za 5 zł. Można też już będzie zaopatrzyć się w opłatki – dobrowolna ofiara. Dochód ze sprzedaży świec i opłatków zostanie przeznaczony na działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas „Błękitne Anioły”.

Zarząd Koła Terenowego DFK Grzegorzowice serdecznie zaprasza wszystkich członków i sympatyków na spotkanie adwentowe, które odbędzie się w sobotę, 11.12.2021 r., od godz.16.00 w sali Górnośląskiego Centrum Kultury i spotkań w Łubowicach. Koszt: 40 zł/osoby (członkowie DFK Grzegorzowice-Łubowice 30 zł/os.) Zapisy przyjmują: Teresa Jurecki, Krystyna Gawlik, Dorota Wallach i Agnieszka Czogała.

W imieniu nas wszystkich składam serdeczne „Bóg zapłać!” tym, którzy w piątek posprzątali, i przygotowali kościół na dzisiejszy Dzień Pański.