Informacje duszpasterskie

02.10.2022 - 09.10.2021

Dzisiaj kolekta na seminarium duchowne i diecezjalne instytucje. W przyszłą niedzielę kolekta na bieżące potrzeby parafii i zbiórka do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia. W ubiegłą niedzielę w czasie III zbiórki kwartalnej na remonty i inwestycje zebraliśmy 14 310,00 PLN. Serdeczne „Bóg zapłać!” składającym ofiary w kościele, przelewającym na konto parafialne i przez mikropłatności na stronie internetowej parafii. Bóg zapłać również za ciągłą pomoc dla Uchodźców przebywających na plebanii.

Dzisiaj do kościoła seminaryjnego w Opolu pielgrzymują – w ramach jubileuszu 50-lecia diecezji opolskiej – dekanaty Ozimek, Opole-Szczepanowice oraz nasz dekanat raciborski. Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św. o godz. 15:00 sprawowana przez kapłanów dekanatu pod przewodnictwem jednego z księży biskupów. Biskup Opolski serdecznie zaprasza!

We wtorek od godz. 09:00 w Brzeźnicy, Łubowicach i Grzegorzowicach będą zbierane dary dla kuchni Caritas w Raciborzu.

W czwartek o godz. 17:00 Godzina Święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych a o godz. 18:00 Msza św. szkolna i Różaniec dla dzieci. Po Mszy św. i różańcu w salce parafialnej spotkanie formacyjne dla uczniów VI kl. przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W przyszły piątek od godz. 09:00 będę odwiedzał Chorych. Zapisy w kancelarii parafialnej i w zakrystii.

Siostry z klasztoru Annuntiata zapraszają w piątek 09.10 o godz. 18:00 do kaplicy klasztornej na Mszę św. z modlitwą za wstawiennictwem św. Charbela.

W przyszłą sobotę 08.10 o godz. 19.30 w kościele NSPJ Raciborski Wieczór Uwielbienia (nie tylko dla młodzieży).

W przyszłą niedzielę 09.10 o godzinie 16:00 odbędzie się pierwsze spotkanie rodzin w klasztorze Anuntiata w Raciborzu. Będzie miało formę warsztatów dla rodzin i dzieci.

Kancelaria parafialna będzie czynna w dni powszednie (oprócz czwartku) przez pół godziny po Mszy św.

W zakrystii, w cenie 35 zł, są do nabycia kalendarze rolników na 2023 rok.

W imieniu nas wszystkich składam serdeczne „Bóg zapłać!” tym, którzy posprzątali i przystroili kościół na dzisiejszy Dzień Pański. W przyszły piątek prosimy następne rodziny z kolejki.

Udostępnij: