Informacje duszpasterskie

14.04.2024 - 21.04.2024

Dzisiaj przniesiona z marca kolekta na opał. W przyszłą niedzielę I zbiórka kwartalna. W ubiegłą niedzielę na Caritas Diecezji Opolskiej zebraliśmy 2257,00 PLN oraz 2,50 EUR. Serdeczne „Bóg zapłać!” składającym ofiary w kościele, przelewającym na konto parafialne i przez mikropłatności na stronie internetowej parafii.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcam do przeżycia tego tygodnia ze zwróceniem większej uwagi na rolę i obecność Słowa Bożego w naszym życiu rodzinnym i w modlitwie. Pomocą może być np. Stowarzyszenie Dzieło Biblijne, które oferuje kompleksowy serwis biblijny na stronie www.biblista.pl

Dzisiaj, w niedzielę Biblijną, na godz. 14:00 zapraszam serdecznie na nabożeństwo Słowa Bożego.

We wtorek o godz. 18:00 Msza św. szkolna a po niej spotkanie organizacyjne przed bierzmowaniem dla uczniów VIII kl. SP.

Kancelaria parafialna będzie czynna w dni powszednie przez pół godziny po Mszy św.

Biskup Opolski wyraził w Liście na Wielki Post propozycję i prośbę skierowaną do diecezjan, aby nasza diecezja wstąpiła na drogę odnowy Kościoła i życia rodzinnego oraz społecznego. Drogę tę wyznacza sześć kroków, które wskazał Jezus w 18 rozdziale Ewangelii wg św. Mateusza. Poszczególne kroki będziemy podejmować w kolejnych miesiącach. W tym miesiącu zaproponowany jest temat „Prostota i otwartość”. W Internecie (na naszej stronie Facebook) jest zamieszczone nagrane słowo Biskupa z refleksją w tym temacie. Gorąco zachęcam do wysłuchania, własnej refleksji i wypracowania postawy prostoty i otwartości. Nagranie można też odtworzyć klikając ->tutaj<-.

Dzisiaj o godz. 19:30 w parafii NSPJ odbędzie się Raciborski Wieczór Uwielbienia.

Również dzisiaj w parafii NSPJ zaplanowane jest Spotkanie Rodzinne w tematyce ochrony poczętego życia. Początek o godz. 16:00.

Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin organizuje w maju (24-26 maja) wyjazd do Brennej. Istnieje jeszcze możliwość zapisów (poprzez formularz w internecie podany na plakacie).

W imieniu nas wszystkich składam serdeczne „Bóg zapłać!” tym, którzy posprzątali, przystroili i przygotowali nasz kościół na dzisiejszy Dzień Pański. W przyszły piątek (19.04.2024, godz. 18:00) prosimy następne rodziny z kolejki.

Udostępnij: