Informacje duszpasterskie

28.05.2023 - 04.06.2023

Dzisiaj kolekta na bieżące potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium Duchowne i diecezjalne instytucje. Serdeczne „Bóg zapłać!” składającym ofiary w kościele, przelewającym na konto parafialne i przez mikropłatności na stronie internetowej parafii. Bóg zapłać również za ciągłą pomoc dla rodziny Uchodźców z Ukrainy przebywających na plebanii.

Składam serdeczne „Bóg zapłać!” wszystkim uczestnikom sobotniej pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Raciborskiej, zwłaszcza tym, którzy podjęli trud pielgrzymowania pieszo. Dziękuję również Panom kierującym ruchem i dbającym o nasze bezpieczeństwo oraz młodzieży, która niosła krzyż, tablicę z identyfikacyjną i nagłośnienie oraz pomagała w modlitwie różańcowej.

Jutro o godz. 15:00 w kościółku Krzyża św. w Pietrowicach Wielkich odbędzie się  tradycyjna Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa w intencji rolników rejonu raciborskiego o błogosławieństwo Boże i urodzaje.

Serdecznie zapraszam na ostatnie już w tym roku nabożeństwa majowe: dzisiaj o godz. 14:00 z modlitwą do Ducha Świętego, w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św.

Kancelaria parafialna będzie czynna w dni powszednie przez pół godziny po Mszy św.

W przyszłą sobotę Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium MTA w Opolu-Winowie. W programie: 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, 16:00 spotkanie z ks. Biskupem i Msza św. a po niej poczęstunek. Wszystkie miejsca w busie są już zarezerwowane ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby udać się tam indywidualnie. Szczegółowe informacje u P. Gawlik albo P. Filip.

W przyszłą niedzielę w parafii NSPJ o godz. 15:00 odbędzie się spotkanie wszystkich uczestniczących w Wieczystej Adoracji (także dla tych, którzy przychodzą sporadycznie, nie podejmując stałego dyżuru).

W imieniu nas wszystkich składam serdeczne „Bóg zapłać!”tym, którzy posprzątali, ustroili i przygotowali nasz kościół na dzisiejszy Dzień Pański. W przyszły piątek (02.06.2023, godz. 18:00) prosimy nastyępne rodziny z kolejki.

Udostępnij: