Informacje duszpasterskie

24.01 - 31.01.2021

Dzisiaj i w przyszłą niedzielę kolekta na bieżące potrzeby parafii. Dzisiaj też po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w czasie trzęsienia ziemi w Chorwacji. W związku z radykalnym ograniczeniem liczby wiernych mogących przyjść do kościoła, zachęcam do korzystania z przelewów bankowych (nr konta 94 1050 1344 1000 0090 3132 5609) i do wpłat przez naszą stronę internetową. „Bóg zapłać!” za ofiary złożone w kościele, wpłaty na konto parafialne i przez mikropłatności na stronie parafii.

W związku z ograniczeniami wprowadzonymi przez rząd w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 49 osób. Wobec powtarzających się w naszym regionie donosów na Policję i związanych z nimi kontroli Sanepidu, proszę o bezwzględne przestrzeganie tego ograniczenia. Przypominam, że limit ten dotyczy również przedsionka kościoła, nie ma natomiast zastosowania na zewnątrz, gdzie obowiązuje tylko obowiązek zachowania dystansu minimum 1,5 metra. Wszyscy muszą zasłaniać usta i nos.

Na prośbę Biskupa Opolskiego dzisiejsza niedziela jest Dniem Solidarności z Chorwacją po trzęsieniach ziemi, które nawiedziły ten kraj. Pomóżmy poprzez modlitwę za poszkodowanych oraz zbiórkę przed kościołem.

Zgodnie z wolą Papieża Franciszka trzecia niedziela okresu zwykłego każdego roku (w tym roku 24 stycznia) ma być w kościele przeżywana jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona przypomnieć wszystkim, pasterzom i wiernym, o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią.

W przyszłą niedzielę – z inicjatywy Fundacji Raoula Follerreau – obchodzony będzie w Kościele 68. Światowy Dzień Trędowatych. Będzie on okazją do modlitwy i materialnego wsparcia dzieła tych, którzy zapewniają ludziom trędowatym schronie i ratunek w ośrodkach prowadzonych dla nich w krajach misyjnych.

Kancelaria parafialna będzie czynna w dni powszednie przez pół godziny po Mszy św. Można nadal zamawiać intencje mszalne na 2021 rok (w kancelarii i przez stronę internetową).

W imieniu nas wszystkich składam serdeczne „Bóg zapłać!” tym, którzy w piątek posprzątali i przygotowali nasz kościół na dzisiejszy Dzień Pański. W przyszły piątek (29.01.2021, godz. 17:45) Rybarska K., Kazior J., Biedroń J., Waligórska K., Iskra E. i Bulak B., a w piątek za dwa tygodnie (05.02.2021, godz. 17:45) Borzigursky I., Fichna E., Kampik R., Lepiorz S., Saiczek A., i Badurczyk M.

Udostępnij: