Informacje duszpasterskie

17.03.2024 - 24.03.2024

Dzisiaj kolekta na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych. W przyszłą niedzielę kolekta dla Ojca Rekolekcjonisty. W ubiegłą niedzielę na Misyjne Dzieło Pomocy Ad Gentes zebraliśmy do puszek Serdeczne „Bóg zapłać!” składającym ofiary w kościele, przelewającym na konto parafialne i przez mikropłatności na stronie internetowej parafii.

Dzisiaj na godz. 14:00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątek na godz. 16:45 zapraszam na Drogę Krzyżową.

Kancelaria parafialna będzie czynna w dni powszednie przez pół godziny po Mszy św.

Parafialne rekolekcje wielkopostne:

czwartek (21.03):

• 09:00 – 12:00 rekolekcje szkolne;
  • 17:00 Msza św. z nauką ogólną.
    Po Mszy św. nauka stanowa dla kobiet.

piątek (22.03):

• 09:00 – 12:00 rekolekcje szkolne;
  • 17:00 Msza św. z nauką ogólną;
    Po Mszy św. nauka stanowa dla mężczyzn.

sobota (23.04):

• 08:00 Msza św. z nauką ogólną;
  • 09:00 odwiedziny chorych.
  • 17:00 Msza św. z nauką ogólną.
    Po Mszy św. nauka stanowa dla młodzieży, zwłaszcza dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas VI-VIII.

niedziela (24.04):

• 08:00 i 10:30 Msza św. z nauką ogólną na zakończenie rekolekcji (kolekta dla O. Misjonarza).

Rekolekcje wygłosi O. Dawid Stefaniszyn OMI z Kędzierzyna-Koźla.

Koło Emerytów Łubowice i DFK Grzegorzowice serdecznie zapraszają na pielgrzymkę Gródczanki–Kietrz–Branice w środę dnia 10.04.2024 r. Koszt wyjazdu: 70 zł. Wyjazd o godz. 8.15 z przystanków PKS. W programie: • klasztor Wspólnoty Sióstr Niepokalanej Matki Wielkiego Zawierzenia w Gródczankach, • Msza św. w kościele św. Krzyża w Gródczankach, • kaplica MB Trzykroć Przedziwnej i kościół parafialny w Kietrzu, • grób bp Józefa Nathana i kościół w Branicach, • obiad w drodze powrotnej. Zapisy przyjmują: p. Krystyna Gawlik, p. Dorota Wallach, p. Teresa Jurecki i p. Sabina Filip. Można też zapisać się na listę wyłożoną na stoliku z tyłu kościoła.

Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu ogłasza nabór do Liceum Ogólnokształcącego. Zapisy odbywają się w budynku szkoły przy ul. Cecylii 10 w Raciborzu. Można wysłać zgłoszenie również drogą mailową. Szczegóły na stronie szkoły: www.dloraciborz.pl

W imieniu nas wszystkich składam serdeczne „Bóg zapłać!”tym, którzy posprzątali i przygotowali nasz kościół na dzisiejszy Dzień Pański. W przyszłą sobotę (23.03.2024, godz. 10:00) Rodzicie dzieci pierwszokomunijnych i kandydatów do bierzmowania, a w Wielką Sobotę (30.03.2024, godz. 19:00) prosimy następne rodzinyz kolejki.