Informacje duszpasterskie

12.05.2024 - 19.05.2024

Dzisiaj kolekta na bieżące potrzeby parafii i zbiórka do puszek na budowę kościoła pw. Św. Jana Pawła II w Opolu. W przyszłą niedzielę kolekta na jałmużnę postną z całego roku. Serdeczne „Bóg zapłać!” składającym ofiary w kościele, przelewającym na konto parafialne i przez mikropłatności na stronie internetowej parafii.

Serdecznie zapraszam dzisiaj o godz. 14:00 a w tygodniu codziennie po Mszy św. na nabożeństwa majowe, w których, zgodnie z prośbą naszego ks. Biskupa, szczególnie będziemy prosić o nowe powołania do służby Bożej oraz za tych, którzy już na powołanie odpowiedzieli i formują się w naszym seminarium i w domach formacji zakonnej. W tym tygodniu szczególną modlitwą obejmiemy też dzieci pierwszokomunijne, które będą obchodzić Biały Tydzień.

W poniedziałek pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Zapraszam do udziału w modlitwie różańcowej i procesji. Figurę Matki Bożej w procesji poniosą ich rodzice dzieci pierwszokomunijnych. W następnych miesiącach do tej zaszczytnej funkcji prosimy Panie:

• czerwiec – Brzeźnica,
  • lipiec - Ligota Książęca,
  • Sierpień - Łubowice,
  • wrzesień - Grzegorzowice,
  • październik - róże różańcowe i rodziny przyjmujące pielgrzymujący obraz MTA.

We wtorek o godz. 18:00 Msza św. szkolna, a po niej spotkanie formacyjne dla uczniów VI kl. SP.

W środę o godz. 15:30 próba dla dzieci z kl. IV, które w niedzielę będą obchodzić rocznicę swojej pierwszej komunii św.

Kancelaria parafialna będzie czynna codziennie (oprócz wtorku) przez pół godziny po Mszy św.

W sobotę 25 maja odbędzie się IV przejście odcinkiem Raciborskiej Drogi św. Jakuba: Bierawa-Łubowice na dystansie 22 km. Rozpoczęcie przy kościele Trójcy św. w Bierawie o godz. 8:45. Na zakończenie o godzinie 16.00 msza św. Kościele w Łubowicach oraz spotkanie integracyjne przy ognisku. Informacje i zapisy pod numerem telefonu podanym na plakatach.

Na 08 czerwca, na godz. 15:00 jest organizowany wyjazd do Winowa na coroczne spotkanie w Sanktuarium z Maryją i siostrą Damianą. Wyjazd ok. godz. 13.00. Zapisy na kartce z tyłu kościoła.

W imieniu nas wszystkich składam serdeczne „Bóg zapłać!” tym, którzy posprzątali, przystroili i przygotowali nasz kościół na dzisiejszy Dzień Pański. W przyszły piątek (17.05.2024, godz. 19:00) prosimy następne rodziny z kolejki.