W kościele

funkcjonowanie kościoła prafialnego

Nasz kościół parafialny będzie zasadniczo otwarty przez cały dzień (od godz. 08:00 do 19:00).

Odczytując obecną sytuację również jako znak czasu od Pana Boga, zachęcam do podjęcia wzmożonej pokuty i modlitwy:

• W niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14:00.
  • Msze św. w tygodniu będą sprawowane według normalnego rozkładu, ale z ograniczonym do 5 osób udziałem wiernych - proszę zapoznać się ze wskazaniami zawartymi w dziale "Msza Święta". Msze św. będą transmitowane w Internecie.
  • Istnieje możliwość codziennego odprawienia dodatkowych Mszy św. - można zamawiać intencje.
  • Codziennie o godz 08:15 będzie sprawowana Msza św. w intencji zmarłych polecanych w zaleckach na drogę krzyżową.
  • Każdą Mszę św. zakończymy śpiewem Suplikacji z wezwaniem "Abyś lud Twój od szerzącej się epidemii i pomoru zachować raczył…"
  • Codziennie o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 19:00 (z przerwą na Mszę św. o godz. 17:00) z możliwością indywidualnej, cichej Adoracji Pana Jezusa w Eucharystii.
  • Sakrametn Pokuty i Pojednania będzie sprawowany tylko na inywidualną prośbę penitenta.
  • Zachęcam do indywidualnego odprawiania nabożeństwa Drogi Krzyżowej w domu z rodziną.
  • Zachęcam do podjęcia postu w intencji zatrzymania rozprzestrzeniania się epidemii.
  • Zachęcam do wspólnego, rodzinnego czytania Pisma Świętego, zwłaszcza tekstów liturgii na dany dzień. Można je znaleźć → tutaj ←
  • Codziennie o godz. 20:30 będę w kościele (bez udziału wiernych) w kaplicy Najświętszej Maryi Panny odmawiał różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach wspólnie odmawiali różaniec zakończony Apelem Jasnogórskim w duchowej łączności ze mną oraz innymi kapłanami, osobami życia konsekrowanego i wiernymi. Różaniec będzie transmitowany w Internecie.
  • Do odwołania zawieszone zostaje wspólnotowe sprawowanie nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  • Nie będzie Mszy św. szkolnych oraz spotkań formacyjnych dla kandydatów do bierzmowania.
  • Zawieszona zostaje posługa Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św.
  • Zachęcam do składania ofiar (również z tytułu stypendiów mszalnych) przelewem albo kartą w zakrystii.
  • Uroczystości pogrzebowe będą ograniczone tylko do trzeciej stacji (przy grobie) w obecności grona ludzi nie większego niż 5 osób (nie licząc kapłana i pracowników firmy pogrzebowej); Msza po­grzebowa może być odprawiona w dniu pogrzebu wg tych samych zasad (nie więcej niż 5 uczest­ników) albo w terminie późniejszym, w zależności od ustaleń z rodziną zmarłej osoby.