Informacje duszpasterskie

28.04.2024 - 05.05.2024

Dzisiaj kolekta na bieżące potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę kolekta Seminarium Duchowne i diecezjalne instytucje. W ubiegłą niedzielę w czasie I zbiórki kwartalnej na remonty i inwestycje zebraliśmy 19 490,00 PLN. Serdeczne „Bóg zapłać!” składającym ofiary w kościele, przelewającym na konto parafialne i przez mikropłatności na stronie internetowej parafii.

Dzisiaj o godz. 12:00 przy pałacu Eichendorffów modlitwą Anioł Pański rozpocznie się konna procesja dziękczynno-błagalna a po niej zawody zaprzęgowe. Nie zabraknie również atrakcji rozrywkowych dla dzieci i dorosłych oraz dobrze zaopatrzonego bufetu. Organizatorzy serdecznie zapraszają. W związku z tym dzisiaj nie będzie nabożeństwa popołudniowego w kościele.

We wtorek o godz. 15:30 odbędzie się druga próba przed I Komunią św.

We wtorek o godz. 18:00 Msza św. szkolna, a po niej spotkanie formacyjne dla uczniów VII kl. SP.

W środę rozpoczyna się maryjny miesiąc maj. Serdecznie zapraszam codziennie po Mszy św. na nabożeństwa majowe, w których, zgodnie z prośbą naszego ks. Biskupa, szczególnie będziemy prosić o nowe powołania do służby Bożej oraz za tych, którzy już na powołanie odpowiedzieli i formują się w naszym seminarium i w domach formacji zakonnej.

W czwartek na godz. 19:00 zapraszam na spotkanie naszą Parafialną Radę Duszpasterską.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. W związku z tym nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Kancelaria parafialna będzie czynna codziennie (oprócz wtorku i czwartku) przez pół godziny po Mszy św.

Biskup Opolski serdecznie zaprasza rodziny całej diecezji do udziału w Diecezjalnym Święcie Rodziny w środę 1 maja br. w Jemielnicy. To okazją do modlitwy w intencji rodzin i z rodzinami naszej diecezji. Centralnym punktem Święta będzie Eucharystia o godz. 11.00 w Sanktuarium św. Józefa w Jemielnicy, którą poprzedzi procesja z kościoła pw. Wszystkich Świętych. O godz. 14.30 odprawione zostanie nabożeństwo majowe i do św. Józefa w intencji powołań. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie z Bractwem Świętego Józefa. Święto będzie połączone z Jarmarkiem Cysterskim.

W imieniu nas wszystkich składam serdeczne „Bóg zapłać!”tym, którzy posprzątali, przystroili i przygotowali nasz kościół na dzisiejszy Dzień Pański. W przyszły piątek (03.05.2024, godz. 18:45) prosimy następne rodziny z kolejki.