Informacje duszpasterskie

29.11 - 06.12.2020

Dzisiaj kolekta na Seminarium Duchowne i diecezjalne instytucje. W przyszłą niedzielę kolekta na opał. Tydzień temu na remont katedry opolskiej do puszek zebraliśmy 579,00 PLN. W związku z radykalnym ograniczeniem liczby wiernych mogących przyjść do kościoła, zachęcam do korzystania z przelewów bankowych (nr konta ma 1 stronie gazetki) i do wpłat przez naszą stronę internetową. „Bóg zapłać!” za ofiary złożone w kościele i wpłaty na konto parafialne.

W związku z ograniczeniami wprowadzonymi przez rząd w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 49 osób.

Pani Agnieszce Piskalla dziękuję w imieniu nas wszystkich za wykonanie pięknego wieńca adwentowego.

W tym roku nie będzie spotkania ze św. Mikołajem w kościele, ze względu na panujące ograniczenia związane z pandemią.

Zapraszam na codzienne roraty, które w tym roku będą się odbywać w ograniczonej formie. Dzieci mogą przychodzić wyłącznie pod opieką dorosłych i siadają w ławkach przy opiekunach. Nie możemy przekroczyć limitu 49 osób w kościele. Nie będzie procesji z lampionami na początek liturgii. Materiały roratnie będą dostępne w Internecie po adresem: roraty.malygosc.pl

Na terenie naszej diecezji nadal obowiązuje rozszerzona dyspensa Biskupa Opolskiegood obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Decyzją Biskupa zostały również odwołane w naszej diecezji duszpasterskie odwiedziny kolędowe w tradycyjnej formie.

W zakrystii można nabywać świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża w cenie 12 zł, mała w cenie 5 zł.

Kancelaria parafialna będzie czynna codziennie przez pół godziny po Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na 2021 rok. Można to też uczynić przez naszą stronę internetową.

W imieniu nas wszystkich składam serdeczne „Bóg zapłać!” tym, którzy w piątek posprzątali i przygotowali nasz kościół na dzisiejszy Dzień Pański. W przyszły piątek, (04.12.2020, godz. 17:45) Otwinowska T., Karabulut M., Kowalczyk J., Sobocik G., Basista J. Spach B., a w piątek za dwa tygodnie (11.12.2020, godz. 17:45) Domino S., Karpisz A., Kschuk S. Weihser B., Przibylla D., Janusz M.