Informacje duszpasterskie

04.12.2022 - 11.12.2021

09.12 o godz. 17:45 i 10.12 o godz. 15:30 w kinie Bałtyk będzie wyświetlany film „Prorok” o bł. Kard. Stefanie Wyszyńskim.

Dzisiaj kolekta na Seminarium Duchowne i diecezjalne instytucje i zbiórka do puszek na kościół na Wschodzie. W przyszłą niedzielę kolekta na ogrzewanie. Serdeczne „Bóg zapłać!” składającym ofiary w kościele, przelewającym na konto parafialne i przez mikropłatności na stronie internetowej parafii. Bóg zapłać również za ciągłą pomoc dla rodziny Uchodźców z Ukrainy przebywających na plebanii.

Dzisiaj na godz. 14:00 zapraszam na adwentowe nabożeństwo pokutne.

Zapraszam również na codzienne roraty, w których przewodnikiem jest dziadek Pana Jezusa, Św. Joachim. Jak zawsze wszystkich uczestników rorat, również młodzież i dorosłych, zachęcam do przyniesienia ze sobą światła, które jest znakiem naszego adwentowego czuwania.

W czwartek po roratach spotkanie formacyjne dla uczniów VII kl. przygotowujących się do bierzmowania.

Kancelaria parafialna będzie czynna w dni powszednie (oprócz czwartku) przez pół godziny po Mszy św. Można już zamawiać wszystkie intencje Mszy św. na przyszły rok.

We wtorek, 06.12, w Ośrodku Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni rozpoczynają się trzydniowe adwentowe rekolekcje dla rolniczek. Zapisy u ks. Łukasza Michalika z Miedoni albo ks. Damiana Rangosza z Pietrowic Wielkich.

W przyszłą niedzielę 11.12 o godzinie 16:00 odbędzie się kolejne spotkanie rodzin w klasztorze Anuntiata w Raciborzu. Będzie miało formę warsztatów dla małżonków i dzieci.

W imieniu nasz wszystkich składam serdeczne „Bóg zapłać!” Radzie Parafialnej, Sponsorom, Organizatorom i Uczestnikom parafialnego spotkania przy ognisku, które odbyło się w ubiegłą sobotę. Szczególnie dziękujemy rodzinie Równickich, za sponsorowanie kiełbasek na grilla, Paniom, które przyniosły swoje znakomite wypieki, grzane wino i herbatę, Panu Krettek za pyszny kociołek i Panu Serzisko za udostępnienie oświetlenia oraz grilla i jego obsługę. Ze sprzedanych cegiełek na opał do kasy parafialnej wypłynęło 1500 zł.

W imieniu nas wszystkich składam serdeczne „Bóg zapłać!” tym, którzy posprzątali i przygotowali kościół na dzisiejszy Dzień Pański. W przyszły piątek prosimy następne rodziny z kolejki.