Informacje duszpasterskie

13.10 - 20.10.2019

Dzisiaj kolekta na Seminarium Duchowne i diecezjalne instytucje a po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W przyszłą niedzielę kolekta na Misje. Serdeczne „Bóg zapłać!”

Dzisiaj o godz. 14:00 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Ofiarujmy przez różaniec Matce Bożej nasze sprawy, zwłaszcza owoce Misji Świętych. Do niesienia figury w różańcowym miesiącu prosimy Panie z Róż Różańcowych.

Zapraszam na codzienne nabożeństwa różańcowe. W czwartek różaniec szczególnie dla dzieci. Zachęcam również – nie tylko dzieci – do kontynuowania pięknej tradycji codziennego gromadzenia się w kapliczkach na Różańcu w poszczególnych miejscowościach. W nadzwyczajnym miesiącu misyjnym pamiętajmy o misjonarzach. Ks. biskup prosi również o modlitwę indywidualną i wspólnotową za chorujących kapłanów.

We wtorek na godz. 19:00 zapraszam na spotkanie organizacyjne rodziców, których dzieci w przyszłym roku mają przystąpić do I Komunii św.

W środę o godz. 17:30 różaniec, a po nim pierwsza Msza św. zbiorowa w intencji rodzin, które po Misjach w tym miesiącu przyjęły i przyjmą jeszcze pielgrzymujący obraz Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Rodziny u których w środę będzie gościć Matka Boża proszone są o przyniesienie do kościoła kapliczek na Mszę św. Można również składać intencje modlitewne, w których zostanie odprawiona Msza św.

W czwartek, po Mszy św. szkolnej spotkanie formacyjne dla uczniów VI kl. Szkoły Podstawowej.

W piątek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Otoczmy w tym dniu modlitwą wszystkich lekarzy, pielęgniarki i pracowników szpitali i przychodni, którzy troszczą się o chorych.

W sobotę 19 października odbędzie się 4. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górę św. Anny.

Kancelaria parafialna będzie czynna w dni powszedni przez pół godziny po Mszach św. Kto ma do załatwienia ważne sprawy jest proszony o zrobienie tego w tym tygodniu, ponieważ w przyszłym przez cały tydzień będę na kursie formacyjnym i kancelaria będzie nieczynna.

Udostępnij: