Informacje duszpasterskie

24.03.2024 - 31.03.2024

Dzisiaj kolekta dla Ojca Rekolekcjonisty. W przyszłą niedzielę kolekta powinowata (do dyspozycji proboszcza). Serdeczne „Bóg zapłać!” składającym ofiary w kościele, przelewającym na konto parafialne i przez mikropłatności na stronie internetowej parafii.

W imieniu nas wszystkich składam serdeczne „Bóg zapłać!” O. Dawidowi za wygłoszone w czasie rekolekcji wielkopostnych Słowo Boże i sprawowane sakramenty święte. Ks. Sebastianowi z parafii św. Mikołaja w Raciborzu dziękuję natomiast za wygłoszone kazania pasyjne i modlitwę z nami w czasie nabożeństw Gorzkich Żali,

Nasz Parafialny Zespół Caritas „Błękitne Anioły” przygotował palmy i ozdoby wielkanocne. Można się zaopatrzyć z tyłu kościoła. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na działalność Zespołu.

Serdecznie zapraszam do udziału w ostatnich wielkopostnych nabożeństwach: dzisiaj o godz. 14:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W Wielki Piątek o godz. 09:00 Droga Krzyżowa za zmarłych polecanych we wszystkich wielkopostnych zaleckach.

Kancelaria parafialna będzie czynna w tyko od poniedziałku do środy.

Na procesję rezurekcyjną po Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę proszę do sztandarów młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Do baldachimu proszę Panów z Rady Parafialnej.

Koło Emerytów Łubowice i DFK Grzegorzowice serdecznie zapraszają na pielgrzymkę Gródczanki–Kietrz–Branice w środę dnia 10.04.2024 r. Koszt wyjazdu: 70 zł. Wyjazd o godz. 8.15 z przystanków PKS. W programie: • klasztor Wspólnoty Sióstr Niepokalanej Matki Wielkiego Zawierzenia w Gródczankach, • Msza św. w kościele św. Krzyża w Gródczankach, • kaplica MB Trzykroć Przedziwnej i kościół parafialny w Kietrzu, • grób bp Józefa Nathana i kościół w Branicach, • obiad w drodze powrotnej. Zapisy przyjmują: p. Krystyna Gawlik, p. Dorota Wallach, p. Teresa Jurecki i p. Sabina Filip. Można też zapisać się na listę wyłożoną na stoliku z tyłu kościoła.

W imieniu nas wszystkich składam serdeczne „Bóg zapłać!”tym, którzy posprzątali i przygotowali nasz kościół na dzisiejszy Dzień Pański. W Wielką Sobotę (30.03.2024, godz. 19:00) prosimy następne rodziny z kolejki.