Informacje duszpasterskie

21.04.2024 - 28.04.2024

Dzisiaj kolekta na bieżące potrzeby parafii i I zbiórka kwartalna. W przyszłą niedzielę kolekta na bieżące potrzeby parafii. W ubiegłą niedzielę na opał zebraliśmy 5284,40 PLN oraz 5,00 EUR. Serdeczne „Bóg zapłać!” składającym ofiary w kościele, przelewającym na konto parafialne i przez mikropłatności na stronie internetowej parafii.

W dzisiejszą Niedzielę Dobrego Pasterza przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczynający 61. Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Zachęcam do osobistej modlitwy w tej intencji oraz za naszych Biskupów, kapłanów, zakonników, zakonnice i świeckich angażujących się w służbę Ludowi Bożemu we wspólnocie Kościoła.

Dzisiaj, na godz. 14:00 zapraszam serdecznie na nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii.

W poniedziałek o godz. 18:30 w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rudniku 9 naszych młodych Parafian przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. Bpa Rudolfa Pierskały. Otoczmy ich naszą życzliwą modlitwą w tym ważnym momencie ich życia wiary.

We wtorek o godz. 18:00 Msza św. szkolna w czasie której uczniowie kl. VIII podziękują za sakrament bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla uczniów VI kl. SP.

W piątek o godz. 15:30 odbędzie się pierwsza próba przed I Komunią św.

Kancelaria parafialna będzie czynna od środy do piątku przez pół godziny po Mszy św.

W ubiegły piątek (18.04) nasza szkoła brała udział w konkursie "Na drodze Cię Jezu spotykam". Konkurs był organizowany przez WOM Rybnik . W konkursie brało udział 15 drużyn z powiatu raciborskiego, rybnickiego i katowickiego. Nasza drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzegorzowicach zdobyła 1-sze miejsce. Gratulujemy Julii, Wiktorii, Alicji oraz pani katechetce Ewelinie Marek.

Dekanalne duszpasterstwo młodzieży naszego dekanatu organizuje wyjazd autokarem na Wielkanocne Spotkanie Młodych w Opolu pt. „Wybrani”, które odbędzie się w sobotę 27 kwietnia. Wyjazd autobusem o 14:20 spod parkingu przy parafii Matki Bożej oraz o 14:30 spod straży w Miedoni. Koszt za przejazd to 30 zł. Zapisy przez formularz internetowy albo w kancelarii.

W imieniu nas wszystkich składam serdeczne „Bóg zapłać!” tym, którzy posprzątali, przystroili i przygotowali nasz kościół na dzisiejszy Dzień Pański. W przyszły piątek (26.04.2024, godz. 18:00) prosimy następne rodziny z kolejki.